Diane Kruger

Diane Heidkrüger, bilinen adıyla Diane Kruger, Alman sinema oyuncusu. Wolfgang Petersen'in Truva filmindeki Helen rolüyle tanınmaktadır.

Kruger 1976'da, Algermissen, Hildesheim'da doğdu. Babası Hans-Heinrich bilgisayar uzmanı, annesi Maria-Theresa ise bankacıydı. Stefan adında bir erkek kardeşi vardır. Balerin olmak amacıyla Londra'ya taşındı ve Royal Ballet School'da eğitim aldı. Ancak geçirdiği sakatlıktan ötürü baleyi bırakmak zorunda kaldı. Paris'e taşındı ve Fransızca öğrenmeye başladı. 1992'de Elite Model Look yarışmasına katılarak modelliğe başladı. 2001'de sinema dünyasına adım attı.

2004'teki Troy filmiyle uluslararası ünü arttı. Bu filmdeki Helen rolü için 7 kilo almıştı. Troy'un yanı sıra 2009'daki Quentin Tarantino filmi Soysuzlar Çetesi'nde de (Inglorious Basterds) Bridget von Hammersmark adlı Alman bir aktrisi canlandırdı. 2015 yapımı Disorder (Maryland) filminde de zengin bir Lübnanlı işadamının eşi olan Jessie karakterine hayat verdi.

2017 yapımı Fatih Akın filmi Paramparça'da (Aus dem Nichts) ailesini bir bombalı saldırıda kaybettikten sonra intikam peşine düşen Katja rolüyle büyük beğeni kazanan Kruger, aynı zamanda Cannes Film Festivali'nde En İyi Oyuncu dalında Altın Palmiye kazandı.

1999'da evlendiği Fransız aktör ve yönetmen Guillaume Canet ile 2005 yılına dek evli kaldı. Canet daha sonra Marion Cotillard ile evlendi. Kruger, 2006'dan 2016'ya kadar Kanadalı aktör Joshua Jackson ile birliktelik yaşadı. Sonrasında Sky dizisinden rol arkadaşı Norman Reedus ile birlikte olmaya başladı. 2018 yılında bu ilişkiden ilk çocuğunu dünyaya getirdi.

 1. Bizi Ayıran Her Şey Tek Parça izle
  Tüm Bilgiler
  Bizi Ayıran Her Şey Tek Parça izle Dram Filmleri İzle, Romantik Filmler İzle 
  Türkçe Dublaj
  Hikâyede bir ailenin yaşamına ışık tutulacaktır. Aile, Montana’ya bağlı alabalık nehirlerinin kesişim bölgesinde yaşamaktadırlar. Ailenin babası Presbiteryen papazıdır. Tanrının sözlerini zikrederek gereken güç ve güzelliğe kavuşabileceğine dair bir inanca sahiptir. Oğullarına öğrettiği en değerli öğreti de balık avlama sanatı üzerinedir. Norman ile Paul, küçük yaşlardan itibaren sabah vakitlerinde eğitimlerini sürdürüp, öğleden sonraysa avlanma faslına geçmektedirler. Bu sayede her iki kulvarda da eksiksiz gelişim gösterebilecektirler. Norman, diğer kardeşi Paul’a göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Eğitimini evinden kilometrelerce uzaklıkta bir üniversitede sürdürmeye karar verecektir. Paul’da Montana’nın gazetecilerinden birisi olacaktır. Ailenin geçmişteki bağı yavaş yavaş zayıflamaya başlayacaktır. Bütün her şeyin balık avlama sanatına meyil olduğu öğrenilecektir.
  • 2017
  • France
  • 720P
  • IMDb 5.8
  • 389
  • 0
  Soysuzlar Çetesi – Inglourious Basterds Türkçe Dublaj 1080P
  Tüm Bilgiler
  Soysuzlar Çetesi – Inglourious Basterds Türkçe Dublaj 1080P Dram Filmleri İzle, Film İzle 
  Türkçe Dublaj
  Soysuzlar Çetesi Türkçe Dublaj 1080P İzle“Inglorious Basterds”ın konusu, Alman işgali altındaki Fransa’da başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landa’nın (Christoph Waltz) doğrulusunda katledilmesine şahitlik eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) isimli kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Paris’e kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik edinir. Soysuzlar Çetesi, Soysuzlar Çetesi izle, Inglourious Basterds izleSoysuzlar Çetesi Inglourious Basterds Filmi için yorum yapmayı unutmayın! Sizlerin görüşleri bizler için önemli...
  • 2009
  • ABD
  • 1080P
  • IMDb 8.3
  • 1.713
  • 0
x