Sally Hawkins

Sally Cecilia Hawkins, 1976 doğumlu İngiliz aktris. 2008 yapımı Happy-Go-Lucky ve 2013 yapımı Mavi Yasemin filmindeki rolleriyle hatırlanmaktadır.

Londra'nın güneyindeki Dulwich bölgesinde ikisi de İrlanda kökenli Jacqui Hawkins ve Colin Hawkins çiftinin çocuğu olarak doğan sanatçının Finbar Hawkins adlı bir erkek kardeşi vardır. 3 yaşında gittiği bir sirk, oyuncu olma hayalleri kurmasına neden oldu. Dulwich'teki James Allen's Girls' School ve Royal Academy of Dramatic Art'tan mezun oldu. Öğrencilik yıllarında çeşitli Shakespeare oyunlarında, ayrıca figüran olarak 1999 yapımı Star Wars 1: Gizli Tehlike filminde oynadı. 2002 yapımı Mike Leigh filmi All or Nothing'deki Samantha rolüyle dikkat çekti. 2004'te Leigh'le 2. kez, Vera Drake filminde çalıştı. Büyük çıkış yapmasını sağlayan film ise bir başka Mike Leigh filmi olan Daima Mutlu (Happy-Go-Lucky) oldu. Filmde canlandırdığı aşırı iyimser Poppy rolüyle En İyi Kadın Oyuncu (Komed-Müzikal) dalında Altın Küre de dahil olmak üzere birçok ödül ve ödül adaylığı kazanırken, daha yüksek profilli filmlerin kapısı Hawkins için açılmış oldu. Made in Dagenham ve Submarine gibi yapımlarından ardından 2 dönem filminde, Jane Eyre ve Büyük Umutlar'da oynadı.

2013 yapımı Woody Allen filmi Mavi Yasemin'de (Blue Jasmine) Cate Blanchett ile birlikte çok başarılı bir performans gösteren Hawkins, En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Oscar adaylığı elde etti. 2014'te aksiyon filmi Godzilla'da yer aldı. 2014'te Paddington filminde Mary Brown karakterine hayat verdi, 2017'de çekilen devam filminde de aynı karakteri canlandırdı. 2016'da ciddi fiziksel problemlerine rağmen yaptığı resimlerle müthiş bir başarı öyküsüne imza atmış Maud Lewis'i canlandırdığı Maudie filmiyle yine beğeni kazandı. 2017 yapımı Suyun Sesi (The Shape of Water) filmindeki dilsiz Elisa rolüyle bir kez daha büyük beğeni kazanan Hawkins, En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre'ye ve BAFTA'ya aday gösterildi.

 1. Godzilla 2 Canavarlar Kralı Türkçe Dublaj izle
  Tüm Bilgiler
  Godzilla 2 Canavarlar Kralı Türkçe Dublaj izle Aksiyon Filmleri İzle, Fantastik Filmler İzle 
  Türkçe Dublaj
  Godzilla ve diğer canavarlar arasındaki dehşet verici savaşı anlatan Godzilla 2 izle  Filmin konusu dünyayı bir takım kötü canavarlar işgal etmektedir ve bu canavarlar insan ırkının geleceğini tehtid eder. Bu korkunç canavarlar arasında Godzilla'nın en büyük rakipleri de yer almaktadır. İnsanların umudu ise Godzillanın onları bu canavarlara karşı savunması ve Bu canavarlar ile olan savaşından galip ayrılmasıdır.
  • 2019
  • ABD
  • 1080P
  • IMDb 7.2
  • 738
  • 0
  Godzilla 2 Canavarlar Kralı 1080P izle
  Tüm Bilgiler
  Godzilla 2 Canavarlar Kralı 1080P izle Aksiyon Filmleri İzle, Bilim Kurgu Filmleri İzle 
  Türkçe Dublaj
  Godzilla 2  filmini izle, Yeni devam halkası, Kripto-zooloji ajansı Monarch'ın kahramanca çabalarını takip ederken, yeni yeni canavarları da seyircilerle buluşturuyor. Mothra, Rodan ve ezeli düşmanı olan üç başlı Kral Ghidorah ile çatışan tehlikeli Godzilla da bu devasa boyutlardaki kuvvetli canavarların arasında yer alıyor. Bu efsane oldukları sanılan antik süper çeşitler yine yükselip de karşı karşıya geldiği zaman hepsi avantaj amacıyla mücadeleye girişiyor.Bu tehlikeli ve katastrofik mücadele esnasında insanlığın var oluşunun dengesi de pamuk ipliğine bağlı bir duruma geliyor.Godzilla: Canavarlar Kralı'ndan yeni bir altyazılı fragman geldi. Trick r Treat ve Krampus Yılbaşı Kabusu gibi korku gerilim filmleri ile tanınmış Michael Dougherty'nin yönetmen koltuğuna oturduğu devam filmi, beyaz perdenin ikonik canavarlarından birini yine seyircilerin önüne çıkarıyor. Godzilla 2 Filmi için iyi seyirler. Yorum yapmayı unutmayın! Sizlerin görüşleri bizler için önemli...
  • 2019
  • ABD
  • 480P
  • IMDb 7.2
  • 1.207
  • 0
Sally Hawkins Resimleri
x