Timothy Olyphant

Timothy David Olyphant, Amerikalı aktör. 2007 yapımı Hitman filmindeki Ajan 47 rolüyle hatırlanmaktadır.

1968'de J.V. Bevan Olyphant ve Katherine Gideon'ın çocuğu olarak Honolulu'da doğdu. Andrew adlı bir ağabeyi, Matthew adında bir erkek kardeşi vardı. California'nın Modesto şehrinde büyüdü. Fred C. Beyer Lisesi'nde okudu. Gençlik yıllarında oyunculuktan ziyade yüzme, resim gibi ilgi alanlarına yönelmişti. Hatta 1986 yılında Amerika Şampiyonası'nda 200 metre bireysel karışıkta final yüzmeyi başarmıştı. Southern California Üniversitesi'ne yüzme bursuyla kabul edildi, ancak mimarlık hayal etmesine rağmen Güzel Sanatlar Bölümü'ne girdi. 1990'da mezun oldu.

Mezuniyetinden sonra önünde çeşitli seçenekler bulan Olyphant, New York'a gitti ve burada bir süre stand up yaptı. Oyunculukta devam etmeyi kafasına koyan oyuncu, William Esper Studio'da eğitim aldı. Kariyerinin ilk yıllarında dizi ve filmlerde küçük roller aldı. Scream 2, Gone in 60 Seconds, Go, The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy, Dreamcatcher gibi yapımlarda yer aldı. 2004 yapımı Komşu Kızı'nda (The Girl Next Door) bir porno film yapımcısı olan Kelly'i canlandırdı. 2004'te başlayıp 2006'da sona eren Deadwood dizisindeki Şerif Seth Bullock rolü, ona şöhret kapısını açtı. 2007'de başrolünde oynadığı Hitman filmi, onu tüm dünyaya tanıtan rol oldu. Aynı yıl Bruce Willis'le Zor Ölüm serisinin 4. filmi Live Free or Die Hard'da oynadı.

2009-10 arasında Damages dizisinde Wes Krulik karakterini 11 bölümde canlandırdı. Bunların haricinde A Perfect Getaway, The Crazies, I Am Number Four, ve Rango gibi filmlerde de rol aldı. 2010'da başlayıp 6 sezon sonunda 2015'te sona eren Justified dizisindeki Raylan Givens rolüyle ödüller ve adaylıklar kazandı. 2017'de başlayan Santa Clarita Diet dizisinde yine başrolde oynadı.

1991'den beri Alexis Knief ile evli olan Olymphant'ın Grace Katherine (d. 1999), Henry (d. 2001) ve Vivian (d. 2003) adlarında 3 çocuğu bulunmaktadır.

 1. Bir Zamanlar Hollywood’da izle
  Tüm Bilgiler
  Bir Zamanlar Hollywood’da izle Dram Filmleri İzle, Korku Filmleri İzle 
  Türkçe Dublaj
  Bir Zamanlar Hollywood’da izle filminin konusu ;Önceki yıllarda çokca dizide rol almış bir oyuncu film sektörüne geçmek ister ve Hollywood'a taşınır Bir zamanlar Hollywood'da izle Rick Dalton Hollywood'a taşındığında komşusunun eski bir arkadaşı olacağından habersizdi. Oldukça popüler bir oyuncu olan arkadaşı Rick'e Televizyon sektörüne geçmenin gerekliliklerini öğretecek. Film 70 li yılların yapısını yaşam şartlarını epey inceleyecek ve bu Bir Zamanlar Hollywood’da filmini güvenli film izle farkıyla izlemenizi tavsiye ederiz.iyi seyirler.
  • 2019
  • ABD,United Kingdom
  • 720P
  • IMDb 7.6
  • 296
  • 0
  Deadwood – Deadwood 1080P izle
  Tüm Bilgiler
  Deadwood – Deadwood 1080P izle Western Filmler İzle 
  Türkçe Dublaj
  Deadwood Deadwood filmi 2005 7.8 1080P olarak izlemeniz için hazırDeadwood izle, Deadwood full izle, Deadwood Türkçe dublaj izle, Deadwood hd izle, Deadwood 2019 izle, Deadwood ,1870'li senelerde Güney Dakota’da ufak bir madenci kampı olarak kurulan bir yerleşim yerinin giderek büyüyerek resmen bir şehir durumuna gelmesini husus edilen aynı adlı seriden beyaz perdeye uyarlanıyor. Karakterler, Güney Dakota’nın eyalet olmasını kutlamak amacıyla on senenin sonrasında tekrardan bir araya geliyor. Onların bir araya gelişi eski rekabetlerin canlanmasına, ittifakların test edilip, eski yaraların tekrardan açılmasına namacıyla oluyor...Deadwood Deadwood Filmi için yorum yapmayı unutmayın! Sizlerin görüşleri bizler için önemli...
  • 2005
  • ABD
  • 1080P
  • IMDb 7.8
  • 1.343
  • 0